Rosa Al Kaida

Rosa Al Kaida, Moskevský strážní pes, fena, narozená 3.5.2004

Rozárka byla náš první Moskevák. Protože v naší republice nebylo tou dobou než pár mladých psů, čekali jsme na štěňata z Polska. Tady se v chovatelské stanici Al Kaida paní Barbary Slaské (jméno stanice nijak nekoresponduje se světovou politickou situací, byla založena už před mnoha lety) v květnu 2004 narodily tři fenečky. V červnu jsme se domluvili s našimi známými kteří si brali také jednu fenku, že pro sestry dojedou a přivezou je do Čech. Ve věku 7 týdnů se tak Rozárka (jak jsme se rohodli fenečce říkat) se sestrou Rimou vydaly na cestu ke svým novým rodinám.
Když jsme si pro ni ke známým přijeli, byli jsme z obou naprosto nadšení. Honily se po zahradě, a zvědavě okukovaly bandu stejně starých středoasiatů za plůtkem (ale o tom více v kapitole Mia). Už po cestě domů nám jasně dala najevo, že dnešní noc můžeme spolehlivě odepsat ze seznamu spánku. Ne že by brečela – ona prostě řvala. Celý svět se měl tu noc a příští den dovědět, jak moc velké příkoří se jí stalo. Nic nepomáhalo mazlení a pamlsky. Rozárce prostě chyběla máma a sestry. Všechno se vyřešilo příchodem Mii. Spolu pak byly zdrojem neuvěřitelných vylomenin a lumpáren.

Rozárka se ukázala být hrdou a razantní fenou, která několikrát vyhrála testy povahy ve své věkové kategorii na sraze Ruských a asijských plemen. Její výrazný obranný a hlídací reflex dělá čest jménu Moskevský strážní pes.

TOPlist