Anakin Ruský Medvěd

Anakin Ruský medvěd, Moskevský strážní pes, pes, nar. 15.11.2004

 

Anakina jsme jako našeho „korunního prince“ vybírali ze všech štěňat velmi pečlivě. Narodil se 15.11.2004 v CHS Ruský medvěd a pár dní po Vánocích, jakmile byl naočkován, jsme ho viděli poprvé. Bylo těžké vybírat z tolika sourozenců a co si budeme povídat, ve věku šesti týdnů spíš člověk vybírá instinktem. Nakonec zůstal v nejužším výběru on a jeho bratr Ataman. Když jsme se do CHS za dva týdny vrátili, už definitivně pro štěně, vyhrál Ani.

Okamžitě si na nás zvykl. Nenastaly žádné srdceryvné scény ječení a stesku. Ani ihned pochopil, že dvě „tety“ - Mia a Rozárka, jsou tu od toho aby je trápil, ožužlával, bral jim hračky a honil se s nimi. Ze začátku stačilo holkám jen rychleji popoběhnout a nebo ho připlácnout packou k zemi, ale Anakin nasadil takové raketové tempo růstu, že jim byl brzy rovnocenným soupeřem. Vždyť na půl roce už měl v kohoutku výšku 75cm! Pro tento rychlý růst jsme ještě pečlivěji než obvykle, dávkovali, minerální doplňky a gelacan. Když se na něj dnes podívám, je těžko uvěřit, že v době odběru byl nejmenší ze štěňat.

Kromě ohromné tělesné konstituce, kterou zvládá v běhu s grácií baletního mistra, je Anakin obrovský mazel – jako všichni Moskeváci a především vyslovený recesista. Dokáže sundat zámky ze dveří kotců, aby pustil holky ( už máme zamčeno na karabiny – ty zatím nezvládl ). Očesává jablka ze stromů i pro naše feny které na ně nedosáhnou – je to přece gentleman. A jeho nejmileším koníčkem je aportování špalků, které nemají méně než 5kg. Jak dlouho je vydržím ještě házet, to nedokážu odhadnout :-)

 

Anakin byl dne 31.3.2006 uchovněn.

Anisek nás nečekaně navždy opustil 11.4.2014 ve věku 9,5 roku. 

 

 

 

TOPlist