Anton Ryjii Drug (Anton ryšavý přítel)

Anton Ryjii Drug, Moskevský strážní pes, pes, narozen 20.6.2007

Když jsme se rozhodli, že budeme v chovu plemene Moskevský strážní pes pokračovat, bylo nám jasné že se musíme poohlédnout po pejskovi, který bude zcela nepříbuzný aby mohl v budoucnu nastoupit místo krycího psa a hodil se na všechny naše fenečky.

Na ruském diskusním foru o plemeni se mi již v minulosti líbila fenečka Džessi-Vajs. Při prohlídce stránek o ní http://dgessi-vajs.sitecity.ru/ se mi velmi zalíbily nejen její fotky ale i video ze zásahu na figuranta. Bylo vidět že paní Světlana Bodrašova se své holčičce věnuje maximálně a ta jí lásku nádherně oplácí. Když se pak v červnu objevila zpráva že otcem jejích štěnátek bude naprosto skvělý pes Magnat Fat Mos http://www.dogterminal.com/RUS/dogs/moskovskaya_storozhevaya/MAGNAT_Fat_Mos/ vítěz mnoha výstav, držitel tolika ocenění že by se za ně nemusel stydět hrdinný ruský generál, ale hlavně aktivně hlídající pes, který složil výkonostní zkoušky I. a II. stupně, nebylo už proč hledat dál.

Zkontaktovala jsem paní Světlanu a štěňátko si zamluvila. Na tomto místě musím vzdát hold paní Světlaně, která ač nás znala jen z korespondence, nás nechala štěňátko vybrat a zarezervovat. Ale také sem patří obrovské díky našim přátelům Máše a Olegu Andropovým, majitelům Magnata, že spolu s paní Světlanou vyběhali všechny náležité "bumážky" k převozu štěňete a zasloužili se o Toškův hladký přílet do Čech.

Potvdilo se nám poznání, že národnost ani vzdálenost mezi lidmi stejné "krevní skupiny" nehraje žádnou roli.

Toška k nám přiletěl jako milované a opečované štěňátko a my věříme že u nás se bude cítit stejně dobře.

Toška byl úspěšně uchovněn dne 31.10.2008.

Náš milovaný Tošík prohrál boj o život se zákeřnou nemocí 18.7.2012. Nikdy nezapomeneme!


TOPlist