Civa Ruský Medvěd

Středoasijský pastevecký pes, fena, nar. 1.5.2004

Mia se narodila se jménem Civa Ruský Medvěd, ale jak už to tak u spousty psů bývá – jméno v papírech není to konečné. Poprvé jsem ji viděla na zahradě v CHS u známých, kam jsme si přijeli vyzvednout naši Moskevačku a zamilovala jsem si ji na první pohled. Seděla nejblíž plotu a když si nás tak zvědavě prohlížela, připadala mi neskutečně krásná a elegantní. Nemohla jsem z ní spustit oči. Ale pro Středoasiata jsme si nepřijeli a tak jsme zase odjeli. Myslela jsem na ní celou noc a druhý den. Připadalo mi děsně nespravedlivé, že taková princezna by měla přijít k někomu jinému, a nedejbože co kdyby jí neměli tak rádi jako bychom jí mohli mít rádi my?

A jelikož se naše nově nabytá Moskevačka Rozárka rozhodla, že když jsme jí odtrhli od mámy a sester, tak nám vyřve díru do hlavy, odvážila jsem se nadhodit doma, že Rozárka je nešťastná a neumí být sama a neměla by se trápit, protože to na ní zanechá následky.............no prostě znáte to, když ženská chce kožich tak taky bude argumentovat, že na péřovou bundu má alergii.

Naneštěstí v mém vysněném kožichu někdo bydlel. Můj muž byl mými úvahami poněkud konsternován, ale neřekl ne. Což jsme si jasně vyložila jako ANO a po ujištění rodné chovatelské stanice, že sice nemám po zakoupení jednoho štěněte hned peníze na druhé, ale že ji splatím do 3 měsíců, jsem si pro ni jela.

Na tomto místě bych ráda vysvětlila, že nejsem nezodpovědný impulsivní chovatel. Když jsem si kdysi vybírala mého prvního velkého psa – Brazilskou filu – objela jsem během asi 10.-ti týdnů několik CHS a pak se do jedné z nich vrátila a zapsala se do pořadníku.

V tomto případě to ale neplatilo a tak máme krásnou fenu plemene Středoasijský pastevecký pes.

Mia je jen o dva dny starší než Moskevačka Rozárka a tak jsou holky opravdu nerozlučnou dvojicí od věku 7.týdnů.

 

Miuška nás bohužel po dlouhé a těžké nemoci 3.9.2007 opustila. Nikdy na ni nezapomeneme.

 

TOPlist